ARCHIWUM, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 107 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie DKK - logo

107 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki-książka Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu”

Zapraszamy na 107 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 21.10.2019r. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.
Będziemy rozmawiać o książce „ Hotel Ritz. Życie, śmierć i zdrada w Paryżu” autorstwa Mazeo Tillar J.

Niebezpieczne związki w najbardziej luksusowym hotelu świata.
Coco Chanel szuka przyjemności w ramionach nazistowskiego szpiega Hansa von Dincklage. Nie ma zamiaru zamartwiać się wojną, woli spędzać czas w najwykwintniejszym miejscu Paryża.
Marlena Dietrich uwodzi żonatego Ernesta Hemingwaya, który po przybyciu do Ritza topi w drogich alkoholach wojenne wspomnienia.
Ingrid Bergman, gwiazda filmowa spędza upojne noce w towarzystwie Roberta Cappy, legendarnego fotoreportera magazynu „Life”.
Fascynująca opowieść o ikonie Paryża. Uwodzicielskie obrazy ze świata przepychu, sławy i mody, nielegalnych interesów, niebezpiecznych związków i szpiegowskich intryg. Prawdziwa historia o wielkim Paryżu, którą czyta się jak dobrą powieść.

Żródło: https://www.empik.com/hotel-ritz-zycie-smierc-i-zdrada-w-paryzu-mazzeo-tilar-j,p1108445959,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIrty7xfux5QIVA53VCh3wJQ8IEAAYASAAEgJxg_D_BwE&gclsrc=aw.ds