ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 22 – „Nielegalne związki” autorstwa Grażyny Plebanek

28.02.2011 roku w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie DKK, na które przybyło 8 osób. Przedmiotem dyskusji była książka Grażyny Plebanek „Nielegalne związki”. Okazało się, że powieść ta nie spodobała się naszym klubowiczkom. Plebanek siliła się na opisanie romansu z męskiego punktu widzenia ale niestety poniosła porażkę, być może z prostego powodu – kobieta nie może wiedzieć co czuje mężczyzna. Książka jest sztuczna i brak jej wiarygodności. Kolejny zarzut to po prostu nuda. Opisywane jest wciąż jedno i to samo. Również język wzbudził wiele komentarzy, dosadny i soczysty nie każdemu się podoba. Tylko jednej osobie książka ta się podobała, pozostałe jej nie polecają, a nawet odradzają czytanie, bo szkoda na nią czasu. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 28.03.2011 r. Rozmawiać będziemy o książce Zofii Staniszewskiej „Czarownica z Radosnej”.