ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 23 – „Czarownica z Radosnej” autorstwa Zofii Staniszewskiej

28.03.2011 roku w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie DKK, na które przybyło 8 osób. Rozmowa toczyła się wokół książki Zofii Staniszewskiej „Czarownica z Radosnej”. Jest to debiut powieściowy autorki. Stworzyła baśniowo-poetycki romans dziejący się na wsi, w którym świat realny przeplata się ze światem magicznym. Niestety powieść ta nie zrobiła najlepszego wrażenia na naszych klubowiczach. Główne zarzuty są takie, że jest nudna, spokojna, poetycka, ugrzeczniona i niepotrzebnie przeplatana baśniowymi wtrąceniami. Padły nawet opinie, że szkoda czasu na jej czytanie. Jednak nie wszystko było potępiane. Słowa uznania za znakomite zobrazowanie pracy w szkole i współpracy z dyrektorką, która została niezwykle realistycznie przedstawiona. Nie obyło się również bez porównań i nawiązań do innych książek. Panie opowiadały, których poetów lubią i kiedy czytają poezję. „Czarownica z Radosnej” przypomina im swoim klimatem „Dom nad rozlewiskiem” i o tym też była rozmowa. Choć książka nie zachwyciła, to spotkanie i tak upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze. Kolejne zostało zaplanowane na 11.04.2011 r. Rozmawiać będziemy o książce noblisty J. M. G. Le Clezio „Urania”.