ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 24 – „Urania” książki noblisty J.M.G. Le Clezio

11.04.2011 roku o godzinie 16:15 odbyło się spotkanie DKK, na które przybyło 6 osób. Rozmowa dotyczyła książki noblisty J.M.G. Le Clezio „Urania”. Jest to powieść – bajka o utopii stworzonej w dwudziestym wieku na wzór dawnych społeczności Mezoameryki. Autor stworzył mityczną krainę Campos, której mieszkańcy żyją w harmonii
z naturą, z szacunkiem odnoszą się do ziemi, z której żyją, jak i do drugiego człowieka. Wśród naszych klubowiczek głosy na temat tej książki były podzielone. Jednym się podobały, drugim zupełnie nie. Ale zgoda była co do tego, że warto poznawać różną literaturę i przeczytać noblistę, aby mieć własne zdanie na jego temat. Dużo trudności sprawiły czytającym imiona i nazwiska bohaterów czy nazwy miejscowości, które czasami trudno nawet wymówić. Po za tym Meksyk to inna kultura, inne obyczaje i może dlatego nie zawsze wszystko było zrozumiałe. Końcowe wnioski były takie, że świat idealny, w którym ludzie żyją spokojnie, w harmonii nie może istnieć, bo nie pozwala na to ludzka natura. Kolejne spotkanie odbędzie się 09.05.2011 roku o godzinie 16:15. Rozmawiać będziemy o książce Kitty Sewell „Lodowa pułapka”.