ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 31 – „Pamiętnik przetrwania” książka Doris Lessing

23 stycznia odbyło się pierwsze w 2012 roku spotkanie Zduńskowolskiego DKK, w którym uczestniczyło 5 osób. Omawiana była książka Doris Lessing „Pamiętnik przetrwania”. Ta laureatka Nagrody Nobla w każdej książce zaskakuje nas czymś innym. W „Pamiętniku przetrwania” stworzyła świat na granicy science-fiction i baśni, w którym postawiła bohaterów w sytuacjach ekstremalnych, w obliczu rozpadającej się cywilizacji, gdy społeczeństwo popada w stan anarchii i wraca do czasów plemiennych. Niestety tym razem zawiodła nasze klubowiczki. Tylko jednej osobie książka ta się podobała. Pozostali byli zdecydowanie przeciwni tej powieści. Padło nawet stwierdzenie, że jest odrażająca. Trudno było odnaleźć w niej jakiś sens i przesłanie. Wywołuje jedynie poczucie przygnębienia. Jedyną zaletą tej książki jaką znalazły klubowiczki jest piękny język. Jest to zatem pozycja tylko dla żarliwych miłośników talentu Doris Lessing.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 20.02.2012 r. o godz. 16:15. Rozmowa będzie o książce Hanny Cygler „Dobre geny”.