ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 33 – „Dotknij Teatru” obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Zduńskowolski Dyskusyjny Klub Książki wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru, który odbywa się pod hasłem „Dotknij Teatru” i organizowany jest przez wspólnotę łódzkich instytucji kultury. W ramach tej akcji w Klubie odbyło się spotkanie 19.03.2012 roku, na które przybyło 9 osób. Gośćmi specjalnymi byli pan Zbigniew Rudecki i pani Edyta Kulda, animator amatorskiego ruchu teatralnego, pracująca w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu. Dzięki nim poznaliśmy definicję teatru, jego historię, a także jak zmieniał się teatr europejski od antyku aż po czasy współczesne. Opowiedzieli nam także o swoich metodach pracy z grupami teatralnymi, które prowadzą. Oprócz tego pani Edyta przygotowała dla nas ciekawe ćwiczenia dykcyjne. W drugiej części spotkania między klubowiczami wywiązała się ciekawa dyskusja na temat teatru, czy jest to nadal kultura wyższa, czy teatr przegrywa z kinem i dlaczego, a także o niechęci dzieci i młodzieży do spektakli teatralnych. Omawiane było również zagadnienie naszego uczestnictwa w kulturze, co w tej sferze ma nam do zaproponowania nasze miasto, a także dlaczego kultura jest tak spychana na margines. To było niezwykłe spotkanie Klubu. Trwało dwie godziny, bo dyskutować o kulturze z ludźmi, którym jest ona równie bliska to sama przyjemność. A zaangażowanie i pasja pani Edyty Kuldy rozbudziły w nas chęć kolejnych spotkań, na które chętnie przystała.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23.04.2012 roku o godz. 16:15 w czytelni naszej biblioteki. Rozmawiać będziemy o książce O. Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.