ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 35 – „Na grobli” książka E. Rylskiego

4.05.2012 roku o godzinie 16:00 w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie DKK, na które przybyło 8 osób. Dyskusja dotyczyła książki E. Rylskiego „Na grobli”. To powieść o starym pisarzu, tworzącym w czasach PRL-u, pupilku systemu, który daje się wciągnąć w intrygę i podejmuje grę, która kończy się jego porażką. Niestety naszym klubowiczkom zupełnie się nie spodobała. Trudno było się zorientować o czym książka jest, kto wygłasza poszczególne monologi, a co najbardziej panie raziło, to występujące w treści wulgaryzmy. Chciałyby aby chociaż kultura była od nich wolna. Jednak dyskusja nie była zupełnie stracona. Ponieważ Rylski pisząc „Na grobli” użył iwaszkiewiczowskich motywów, rozwinęła się ciekawa rozmowa o Iwaszkiewiczu, jego twórczości i pisarzach tworzących w czasach PRL-u. Choć tej książki Rylskiego zupełnie nie dało się „obronić”, to panie stwierdziły, że warto poznawać i taką prozę aby mieć własne zdanie na jej temat.

Kolejne spotkanie odbędzie się 18.06.2012 r. o godz.: 16:15. Rozmawiać będziemy o książce „Wroniec” Jacka Dukaja. Wszystkich chętnych zapraszamy.