ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 36 – „Wroniec” książka Jacka Dukaja

18.06.2012 r. w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie DKK, w którym wzięło udział 6 osób. Rozmowa dotyczyła książki Jacka Dukaja „Wroniec”. To tragiczna baśń o stanie wojennym widzianym oczami dziecka, małego Adasia, który z pomocą sąsiada przemierza miasto, aby odnaleźć i uwolnić swoją rodzinę. Fabuła jest prosta i nieskomplikowana, ale mimo to klubowiczki oceniły książkę pozytywnie. Szybko się ją czyta, a dodatkowym atutem są ilustracje Jakuba Jabłońskiego. Kolejną atrakcją jest wymyślone przez autora słownictwo i tak mały Adaś ucieka przed Milipantami, MOMO, Bubekami, Złomotem, a po mieście krąży Maszyna-Szarzyna, która dba by ulice zostały całkowicie zszarzone. Dukaj świetnie uwypuklił znaki rozpoznawcze tamtych czasów: szarzyznę, kolejki, nowomowę.

To było nasze ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Kolejne odbędzie się dopiero 17 września. Rozmawiać będziemy o książce „Pensjonat” Piotra Pazińskiego.