ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 37 – „Pensjonat” książka Piotra Pazińskiego

7.09.2012 r. po wakacyjnej przerwie wznowił działalność zduńskowolski Dyskusyjny Klub Książki. Na rozmowę o książce Piotra Pazińskiego „Pensjonat” przybyło 9 osób.
To powiastka filozoficzna o trwaniu, przemijaniu, o świecie, który już odchodzi. Bohater „Pensjonatu” odwiedza miejsce, gdzie jako dziecko bywał z babcią – żydowski dom wypoczynkowy pod Warszawą, który kiedyś pełen życia, dziś zaludniony jest duchami przeszłości. Okazało się, że książka ta jest bardzo dobra do dyskusji, gdyż podzieliła nasze klubowiczki. Jednej grupie bardzo się podobała, odnalazły w niej piękno i melancholię. Druga grupa natomiast odrzuciła książkę mając już dość tematyki żydowskiej. Paziński opisuje kulturę i historię żydowską zarówno przed, jak i powojenną, a sposób w jaki to robi nie wszystkim przypadł do gustu.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22.10.2012 r. o godz.: 16:15 w czytelni naszej biblioteki. Rozmawiać będziemy o książce Magdaleny Tulli „Skaza”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!