ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 56 – „Dym się rozwiewa” książka Jacka Milewskiego

Przed wakacyjną przerwą, 23.06.2014, nasz Dyskusyjny Klub Książki zajął się książką Jacka Milewskiego „Dym się rozwiewa”. Autor to współzałożyciel i dyrektor jedynej w Polsce szkoły dla dzieci romskich, działającej w Suwałkach. Znawca kultury cygańskiej, traktowany przez Romów jak „swój”, książką tą chce przybliżyć świat Cyganów, odczarować stereotypy na ich temat, przedstawić ich zwyczaje i mentalność. Czy mu się to udało? Pewnie nie do końca, ale przyznać trzeba, że książka jest ciekawie skonstruowana. Każdy rozdział to czyjaś historia, czyjaś opowieść. Nasze klubowiczki zgodnie przyznały, że bardzo dobrze się to czyta. Warto poznać obyczaje cygańskie. Przytaczały fragmenty, które zrobiły na nich największe wrażenie. Zgodziły się w ocenie, że „Dym się rozwiewa” warto przeczytać. To książka ciekawa, napisana przystępnym językiem, zdecydowanie godna polecenia.

Na czas wakacji Klub udaje się na urlop, w związku z tym spotka się dopiero 15 września 2014 o stałej porze, czyli 16.15 Zapraszamy!