ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 65 – „Niechciana prawda” książka Agaty Kołakowskiej

18 maja panie z naszego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiały o książce Agaty Kołakowskiej „Niechciana prawda”. To typowa „literatura kobieca” oparta na emocjach, burzliwej miłości i uczuciowych relacjach międzyludzkich. Zaczyna się od „trzęsienia ziemi”, gdy główna bohaterka dowiaduje się, że mąż ją opuszcza i aby nie było banalnie, wyprowadza się do kochanka. Temat intrygujący, zwłaszcza że autorka opisuje nie tylko punkt widzenia kobiety, ale prowadzi narrację na dwóch poziomach. Dzięki temu czytelnik poznaje także rozterki i mentalność mężczyzny. Jego nowy związek, mimo że wymarzony, nie jest wolny od problemów. Jego była żona zaś z trudem próbuje pozbierać się po podwójnej zdradzie. Bardziej od tego, że mąż ją porzucił boli ją to, że przez tyle lat małżeństwa ją oszukiwał, a ona nie zorientowała się, że żyje z homoseksualistą. Kołakowska porusza również ważny temat społeczny, jak są odbierane i traktowane osoby homoseksualne. Jak na czytadło przystało „Niechciana prawda” nie jest pogłębionym psychologicznie dziełem. Napisana lekkim językiem, bez wnikliwych opisów czyta się szybko, zmierzając do pomyślnego rozwiązania. Naszym klubowiczkom powieść ta przypadła do gustu. Dobrze się ją czyta, a przy tym temat jest niezwykle interesujący. Szczególnie losy głównej bohaterki są poruszające. Panie zwróciły uwagę jak ważne jest wsparcie bliskich i pomoc w trudnych sytuacjach.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 15 czerwca o 16.15. rozmawiać będziemy o książce „Tajemnica Filomeny”.

ZAPRASZAMY!