ARCHIWUM, DKK, Spotkania DKK, WSZYSTKIE WYDARZENIA

DKK 69 – o Annie German

Na listopadowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Anna German „przemówiła” o sobie. Dzięki bibliotekarce, która z zamiłowania jest biografistką, Marioli Pryzwan, dostaliśmy w postaci książki zebrane wypowiedzi radiowe, prasowe i prywatne listy artystki. Wyłania się z nich kobieta ciepła, wrażliwa, kochająca swoją publiczność. Jak panie stwierdziły prostolinijna, nieco naiwna, ale to zaleta. Na pewno na to jaka była wpływ miały niełatwe czasy, w jakich dorastała. Przede wszystkim z wielkim szacunkiem podchodziła do śpiewania i do publiczności. Nie czuła się uprawniona, by profesjonalnie wypowiadać się na temat muzyki, bo studia skończyła w innym kierunku, a śpiewanie po prostu czuła. Atutem książki jest duża ilość zdjęć, dokumentów, wycinków prasowych i prywatnych listów piosenkarki. Jednak nasze klubowiczki były tą książką trochę rozczarowane. Przytoczone wypowiedzi Anny German są fragmentaryczne, nie ma w niej pełnej relacji o życiu artystki. Dużego wrażenia ta publikacja na nas nie zrobiła, niemniej miło było porozmawiać o wielkiej gwieździe polskiej piosenki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Choć była uprawniona do tego, by czuć się najlepszą, wyjątkową, pozostała skromna i z niezwykłym szacunkiem traktowała innych muzyków.

Kolejne, świąteczne spotkanie Klubu 14.12.2015 o godz.16.15. Tematem głównym będzie „Judasz”.