„Kryminalne gadanie” w bibliotece – relacja

Grzegorz Skorupski podpisuje kronikę biblioteczną.

„Kryminalne gadanie”, czyli spotkanie autorskie w duecie odbyło się w naszej bibliotece
29 listopada 2023 roku. Gośćmi byli Katarzyna Gacek i Grzegorz Skorupski.
Katarzyna Gacek to autorka bestsellerowych powieści dla czytelników od 7 do 107 lat. Pisze lekkie kryminały obyczajowe, scenariusze filmowe oraz książki dla młodych czytelników. Świetnie łączy wątki kryminalne i komediowe w zgrabną wciągającą całość („Zielony trabant”, „Dogrywka”, „Supercepcja”).
Grzegorz Skorupski jest twórcą retro kryminałów oraz regionalistą, mającym w swoim dorobku oprócz beletrystyki, także artykuły popularnonaukowe
i historyczne („Mistrz marionetek”, „Smak błękitu”, „Dłonie śmierci”).
W czasie spotkania rozmowy toczyły się wokół tajników warsztatu pisarskiego, źródłach inspiracji,
pomysłach, trudnościach towarzyszących w procesie pisania i wymyślania postaci oraz współpracy z wydawnictwami.
Na zakończenie uczestnicy mogli zakupić książki pisarzy i zdobyć autograf.