ARCHIWUM, Projekt Klub Książkowego Detektywa, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Michał Rusinek – spotkanie on-line

Michał Rusinek trzyma książkę
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Michał Rusinek – polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej. W ramach zadania „Klub Książkowego Detektywa” z Programu Partnerstwo dla Książki 2020 r., spotkał się online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 im. S. Żeromskiego
w Zduńskiej Woli. Autor został entuzjastycznie przyjęty przez milusińskich. To wszystko za sprawą ciekawych zagadnień poruszanych podczas wydarzenia. Spotkanie było nietypową lekcją teorii literatury, pełnej zabawy słowem, wierszy, limeryków. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.