ARCHIWUM, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Norman Davies w Zduńskiej Woli

17 października 2019 r. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, był wybitny historyk brytyjsko – polskiego pochodzenia prof. Norman Davies. Naukowiec specjalizujący się w dziejach Europy Środkowej, Polski, Wysp Brytyjskich. Członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, kawaler Orderu Orła Białego. Autor książek „Boże igrzysko”, „Wyspy”, „Powstanie ‘44”, „Zaginione królestwa”. W czasie spotkania zgromadzeni w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz miłośnicy twórczości prof. Normana Davisa wysłuchali wiele ciekawych wspomnień z życia prywatnego, jak i związanych z pracą nad najnowszą pozycją książkową „Norman Davis sam o sobie”. Spotkanie pełne humoru, anegdot, zakończyła kolejka wielbicieli autora, czekających na autograf. Spotkanie prowadził wieloletni współpracownik autora i przyjaciel Krystian Nehrebecki.