Archiwalne projekty, ARCHIWUM, Projekt Książka niejedno ma imię, WSZYSTKIE WYDARZENIA

„Pan Kuleczka” w bibliotece miejskiej

Wojciech Widłak

Melonik i muszka to znaki rozpoznawcze Wojciecha Widłaka, który 11 października 2018 r. był Gościem naszej biblioteki. Pan Wojciech jest autorem uroczych i ciepłych opowiadań o Panu Kuleczce czy Wesołym Ryjku. Z pomocą bohaterów, czyli Psa Pypcia, Muchy Bzyk Bzyk i Kaczki Katastrofy oraz dziecięcych ochotników przeczytał fragment opowiadania o Panu Kuleczce. Autor przywiózł ze sobą szereg rekwizytów, które pomogły zrozumieć uczestnikom spotkania rolę wyobraźni w tworzeniu książek. Na zakończenie młodzi słuchacze mieli chwilę na rozmowę z naszym Gościem, otrzymali autografy na specjalnie przygotowanych zakładkach. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Różne oblicza literatury-książka niejedno ma imię” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Wojciech Widłak