ARCHIWUM, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Para buch! Książka w ruch!

„Para – buch! Książka w ruch!”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na cykl warsztatów „Para – buch! Książka w ruch!”, które mają na celu promocję czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci
w wieku od 3 do 10 lat. Kształtowanie umiejętności językowych, rozwój zainteresowań najmłodszych dzieci to kolejne ważne punkty w programie. „Para – buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję publikacji popularnonaukowych wśród milusińskich, mających
za priorytet kształtowanie nawyku czytania. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli znalazła się wśród stu bibliotek
z pięciu województw w kraju, które uczestniczą w zadaniu „Para – buch” Książka w ruch!”.  Koordynatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją DeutscheTelekom Stiftung.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli  – Filia dla dzieci, przy ul. Łaskiej 12, zaprasza milusińskich w wieku
od 3 do 10 lat na pierwsze warsztaty w ramach projektu „Para – buch! Książka
w ruch!”, które odbędą się w 14. 01. 2020 r., o godz. 16.00 w Czytelni MBP
(I piętro). Wstęp wolny.

„Bezkresny wszechświat”.

„Bezkresny wszechświat” to tytuł kolejnego spotkania jakie miało miejsce  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli w ramach zadania „Para – buch! Książka w ruch!” promującego literaturę popularno – naukową. Zajęcia, które odbyły się 21 stycznia 2020 r. opierały się na książkowych pozycjach „Tu jesteśmy” Aleksandra i Daniela Mizielińskich, „Dalej niż niebo” Dory O’Briain. W trakcie spotkania uczestnicy próbowali uzmysłowić sobie ogrom i potęgę wszechświata. Poznali najbardziej znane gwiazdozbiory i planety układu słonecznego. Atrakcją wieczoru była obserwacja nieba przez teleskop. Zadanie realizowane jest przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

Matematyka na 6!

„Para – buch! Książka w ruch!” to cykl warsztatów, które mają na celu promocję czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
W ramach projektu 28 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Żeromskiego odbyły się zajęcia pt. „Matematyka na 6!”, które prowadziła Małgorzata Wawrzyniak. Były ćwiczenia przy tablicy interaktywnej, łamigłówki, zabawy logiczne, „muchy matematyczne”, a wszystko po to by udowodnić, że matematyka to również świetna zabawa dla wszystkich. Koordynatorem zadania jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

Matematyka była główną bohaterką zajęć z cyklu Para-buch! Książka buch! Najmłodsi poprzez mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z królową nauk poprzez książki popularyzujące matematykę, gry typu Domino, Muchy matematyczne czy karty Grabowskiego. Okazało się, że matematyka może być świetną zabawą. Zajęcia prowadziła Małgorzata Wawrzyniak nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 11.

Woda i jej właściwości

Co to jest hydrostatyka, hydrodynamika, kohezja, ciśnienie atmosferyczne, to pytania na które odpowiedzi otrzymaliśmy podczas kolejnych zajęć 10.02.2020 r z cyklu „ Para buch! Książka w ruch!”

Uczestnicy zajęć mogli w sposób empiryczny przekonać się jakie właściwości ma woda.

Było wesoło, ciekawie i mokro. Zajęcia poprowadziła Anna Wlazło- nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej Nr 11

plakat Para-buch! Książka w ruch! Dziewczynka na tle nieba z gwiazdami, samolotem, rakietą kosmiczną itp. czyta książkę. Na dole stopka z informacją o sponsorze projektu.

Eksperyment w ramach projektu "Para Buch! Książka w Ruch!"