ARCHIWUM, Projekt "Profesor Tutka Jerzego Szaniawskiego"

Premiera mobilnej gry miejskiej „Profesor T.”

Laureaci premiery mobilnej gry „Profesor T.”

20 pażdziernika zorganizowaliśmy premierę mobilnej gry miejskiej „Profesor T.” stworzonej w aplikacji Action Track. Podczas rozgrywki uczniowie zduńskowolskich szkół podstawowych poruszając się po mieście za pomocą GPS rozwiązywali zadania zawarte w grze. Współtwórcami gry, której czołową postacią był Profesor T. – bohater „Opowiadań Profesora Tutki” Jerzego Szaniawskiego, byli uczniowie Szkoły podstawowej nr 11 w Zduńskiej Woli, którzy podczas warsztatów z gamifikacji literatury tworzyli ją pod czujnym okiem trenera Anny Maciejewskiej. W Rozgrywkach udział wzięły Zespoły ze SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 11 oraz SP z Czech. Zwyciężył Zespól ze SP nr 9, II miejsce zajął Zespół ze SP nr 6 i III miejsce ze SP nr 5. Gra powstała w ramach realizacji zadania „Profesor Tutka Jerzego Szaniawskiego” dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.