Archiwalne projekty, ARCHIWUM, Projekt Książka niejedno ma imię, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię

Różne oblicza literatury

We wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece zapanowała literacko-muzyczna atmosfera za sprawą pani Izabeli Klebańskiej, autorki książek dla dzieci inspirowanych muzyką. Nasz gość w sposób szczególny odkrywał przed dziećmi pojęcia i terminy muzyczne za pomocą dowcipnych wierszy i gry na skrzypcach. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać fragmentów opery Piotra Czajkowskiego Jezioro Łabędzie, wspólnej zabawie i tańcom nie było końca. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Zduńska Wola.