AKTUALNOŚCI, Projekt "Niezwykli", WSZYSTKIE WYDARZENIA

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Mój bohater

Prace konkursowe, chłopiec patrzy co pokazuje Pani z zielonym swetrze

7 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Mój bohater” realizowanego w ramach zadania „Niezwykli”, którego uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zduńskiej Woli. Podczas spotkań autorskich, warsztatów plastycznych uczestnicy konkursu zapoznawali się z sylwetkami wybitnych Polaków, których twórczość, odkrycia lub działalność zapisała się na kartach naszej historii. W trakcie zajęć spotkali dziewczynkę Rutkę, mieszkankę Getta w Łodzi, posłuchali utworów Stanisława Moniuszki, kibicowali Marii Curie Skłodowskiej w dążeniu do osiągnięcia celu, spotkali się z małym Józefem Piłsudskim – Ziutkiem, spotkali sierotkę Marysię i krasnoludki. Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone. Zadanie dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.