Archiwalne projekty, ARCHIWUM, Projekt Książka niejedno ma imię, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Spotkanie autorskie młodzieży z Zofią Stanecką

Zofia Stanecka

17 października gościem murów biblioteki była Zofia Stanecka. Autorka baśni, opowiadań, książek dla dzieci i młodzieży. Młodym czytelnikom znana jest dzięki serii książek o przygodach małej i rezolutnej dziewczynki Basi. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzieli się jaką drogę pokonuje maszynopis nim trafi do druku, skąd brać pomysły, jak wygląda praca pisarza. W części praktycznej spotkania młodzież mogła wcielić się w rolę ilustratorów. Jej zadaniem było namalowanie rycerza i damy, wystąpienie przed publicznością i przedstawienie historii związanej z ilustracją. Opowieściom nie było końca, a dobry humor nie opuszczał zgromadzonej podczas spotkania publiczności. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Zofia Stanecka