Spotkanie autorskie z Agnieszką Cubałą – relacja

Pracownicy biblioteki i Agnieszka Cubała na tle plakatu.

9 maja 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli gościła Agnieszkę Cubałę, autorkę książek o Powstaniu Warszawskim. Podczas pierwszego spotkania pisarka interesująco opowiedziała o artystach filmowych, teatralnych i estradowych uczestniczących w Powstaniu – artystach będących u progu kariery, dzieciach, które po wojnie zostały wielkimi artystami oraz o indywidualnych historiach takich postaci jak: Danuta Szaflarska, Irena Kwiatkowska, Mieczysław Fogg, Mira Zimińska-Sygietyńska, Jan Kobuszewski.

Drugie spotkanie nosiło tytuł „Powstanie Warszawskie widziane z perspektywy jednego dnia -15 sierpnia 1944 roku” na którym pisarka wyjaśniła, dlaczego ta data okazała się tak ważna dla przebiegu walki w powstańczej Warszawie. Uzupełnieniem wystąpienia była prezentacja multimedialna.