Spotkanie autorskie z Mieczysławem Gorzką

Mieczysław Gorzka i moderator na spotkaniu autorskim w bibliotece.

Spotkanie z Mistrzem Kryminału

Nasza biblioteka przygotowała nie lada gratkę dla miłośników książek kryminalnych.
17 czerwca 2024 roku zorganizowała spotkanie autorskie z pisarzem kryminałów i thrillerów, Mieczysławem Gorzką. Mieczysław Gorzka nie dość że znakomicie pisze, to również bardzo ciekawie opowiadał, o swoich inspiracjach i kuluarach pracy nad książkami, wyzwaniach jakie musi pokonywać podczas tworzenia fabuły i bohaterach. Nigdy też nie korzystał z pomocy policjantów i nie wykorzystał żadnej historii kryminalnej. Pisarz był otwarty na pytania i wspólnie dyskutował z czytelnikami na temat różnych zagadnień związanych z literaturą kryminalną. Opowiedział również o swojej najnowszej powieści fantasy „Klątwa”, która miała premierę 10 czerwca tego roku. Na zakończenie spotkania można było kupić książki i zdobyć autograf.
Z pisarzem rozmawiał Marcin Kowalski.