Archiwalne projekty, ARCHIWUM, Projekt Książka niejedno ma imię, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

Paweł Wakuła

22 października 2018 roku w ramach projektu Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię gościem spotkania dla młodzieży w naszej bibliotece był Paweł Wakuła. Autor książek dla dzieci, rysownik prasowy, ilustrator, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1995 roku związany z tygodnikiem Angora oraz Angorką dodatkiem dla dzieci, gdzie tworzy rysunki, collage, humoreski. Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o swojej twórczości i o bohaterach książek. Rozmowę wzbogacał rysunkami, które wprowadzały ogólny entuzjazm. Nasz Gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Wydarzenie zakończyło się rozdawaniem autografów, po które ustawiła się długa kolejka czytelników. Różne oblicza literatury – książka niejedno ma imię to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Paweł Wakuła