Archiwalne Zadania, ARCHIWUM, Po śladach książki

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Rafał Witek z walizką.

W piątek 15.09.23 uczniowie kl. III uczestniczyli w interesującym spotkaniu z Rafałem Witkiem, pisarzem, poetą, autorem słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Pisarz ma na swoim koncie około 50 książek , jest laureatem wielu wyróżnień i nagród. Pan Rafał to wulkan energii, który przygotował dla uczestników spotkania mnóstwo ciekawych zagadek, zadań specjalnych. Jednym z nich było czytanie wiersza na czas. Gość oprócz książek przywiózł ze sobą ulubione swoje „zwierzątko” – węża łazienkowego. Pisarz podczas spotkania w sposób rewelacyjny nawiązał kontakt z uczestnikami. W trakcie spotkania autor przybliżył uczestnikom tajniki pisarskiego warsztaty. Na zakończenie spotkania, któremu towarzyszyły quizy i zabawy literackie, nadszedł czas na zadawanie pytań i rozdawanie autografów. Spotkanie upłynęło w niezwykle wesołej energetycznej atmosferze, wszyscy doskonale się bawili i z pewnością będą je długo pamiętać. Spotkanie autorskie w bibliotece to dobry moment, by przekonać się jak wiele radości może przynieść czytanie. Spotkanie zrealizowano w ramach zadania „Po śladach książki” dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.