Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem – relacja

Ryszard Ćwirlej wpisujący się do kroniki

6 kwietnia 2022 roku gościliśmy w naszej bibliotece Ryszarda Ćwirleja, pisarza, twórcę nowego gatunku literackiego – kryminału neomilicyjnego, jednego z najbardziej popularnych w Polsce twórców kryminału retro, mający w swym dorobku znakomicie przyjęty cykl o milicjantach,
a później policjantach z Poznania. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, otrzymał między innymi Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru 2016 za powieść „Śliski interes”
i Nagrodę Wielkiego Kalibru 2018 za powieść „Tylko umarli wiedzą”.
Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki autora pt: „Naga prawda”.
Miłośnicy twórczości pisarza dowiedzieli się, od kiedy rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem,
skąd czerpie inspiracje do opisywania scen i miejsc zbrodni, jak buduje historie kryminalne.
Ryszard Ćwirlej często sięga po literaturę faktu bo jest bogatsza od beletrystyki. Korzysta
z archiwalnych dokumentów biblioteki cyfrowej wyszukując prawdziwe wydarzenia które później wykorzystuje w swoich powieściach.
Na zakończenie spotkania czytelnicy mieli możliwość zakupu książek i otrzymania autografu. Spotkanie prowadził Paweł Perdek.