ARCHIWUM, Projekt Klub Książkowego Detektywa, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Spotkanie z Joanną Jagiełło – relacja

Joanna Jagiełło w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Warsztaty literacko – kryminalne wokół książki „Różowe babeczki” to kolejny etap realizacji zadania „Klub Książkowego Detektywa” z programu Partnerstwo
dla Książki 2020. Spotkanie online z uczniami Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Zduńskiej Woli odbyło się 16 listopada w naszej bibliotece, a prowadziła je Joanna Jagiełło – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Sławę przyniosła jej wydana w 2011 roku znakomita książka pod tytułem „Kawa z kardamonem”. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z gatunkiem powieści kryminalnej, której ideą jest przeprowadzenie śledztwa, zmierzającego do wykrycia sprawcy. Autorka rozmowę wzbogacała licznymi rysunkami, które wprowadziły ogólny entuzjazm. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.