Wernisaż wystawy Janusza Ziarnika – zapowiedź

plakat wernisaż

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Krajobrazy natury” autorstwa Janusza Ziarnika. Otwarcie wystawy 14 września r., o godz. 11.00 w holu na parterze biblioteki.

Janusz Ziarnik fotografowanie rozpoczął w czasach gdy czarno – białe zdjęcia były jeszcze normą. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał pod kierunkiem kolegi Macieja Łuczaka. Później spośród innych inspiracji wyłoniła się kielecka szkoła krajobrazu i tę uważa za dominującą w swej twórczości. Utrwala rzeczywistość na błonie fotograficznej lustrzanką małoobrazkową „Pentax”. Obiektem jego zainteresowań jest głównie przyroda, której poświęcił kilka wystaw indywidualnych m. in. „Szaty nieba”, „Faramuszki”. Ponadto jest autorem publikacji książkowych „Opowieści dobrońskie” i „Ukryte w kronice Sieradza”.

Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki do 13 października 2023 roku.

Wstęp wolny.