Wernisaż wystawy prac Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej – zapowiedź

Wystawa prac plastycznych Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wystawę prac plastycznych autorstwa członków Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej, zatytułowaną „Łask malowany na 600 – lecie nadania praw miejskich”.

Wernisaż wystawy 19 października 2023 r., o godz. 14.00 na parterze biblioteki.

Stowarzyszenie Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej powstało w listopadzie 2016 r. z inicjatywy członków sekcji plastycznej działającej przy Łaskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Głównymi założeniami stowarzyszenia są promocja, aktywizacja i integracja środowiska nieprofesjonalnych twórców plastyków poprzez tworzenie prac malarskich, organizowanie warsztatów, plenerów malarskich, wystaw plastycznych, konkursów.

Członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w ogólnopolskich i wojewódzkich plenerach, promując Łask poza jego granicami. Swoje prace plastyczne prezentują na licznych wystawach w Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu, Wieluniu, Zelowie, Pabianicach, Łodzi, Uniejowie, Załęczu, Gołuchowie, Tarnowie Jeziernym. Biorą czynny udział w życiu kulturalnym Łasku.

Stowarzyszenie współpracuje z lokalnym samorządem, przedsiębiorstwami, stowarzyszeniami, instytucjami kultury.

Obecna wystawa jest realizacją kolejnego projektu promującego Łask. Prezentowane prace przedstawiają dawny i nowy Łask malowany różnymi technikami. Autorzy w ten sposób włączyli się w obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi, przypadały w 2022 r.

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 listopada 2023 r., w godzinach otwarcia biblioteki.