ZADANIA, Zapomniana codzienność

Wykład historyczny – dzieje zduńskowolskich fabryk

Tomasz Polkowski prowadzi wykład, w tle slajd dotyczący miasta Zduńska Wola

10 czerwca 2024 roku w naszej bibliotece odbył się wykład zatytułowany „Szlakiem zduńskowolskich fabryk w XIX wieku”. Wygłosił dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Polkowski. Opowiedział uczestnikom o historii przemysłu Zduńskiej Woli, zapomnianych fabrykach z tamtego okresu. Fabryki to nie tylko budynki i maszyny, to także ludzie, którzy nimi zarządzali. To oni mieli ogromny wpływ na życie mieszkańców.
Ta fascynująca podróż w czasie, umożliwiła młodym ludziom lepsze zrozumienie znaczenia przemysłu w rozwoju Zduńskiej Woli. Uzupełnieniem wykładów była prezentacja multimedialna. Wydarzenie odbyło się w ramach współpracy z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
Wykłady były realizowane w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.