ZADANIA, Zapomniana codzienność

Wykład historyczny – życie w rytm syren fabrycznych

Tomasz Polkowski prowadzi wykład, w tle slajd dotyczący miasta Zduńska Wola

28 maja 2024 roku w naszej bibliotece odbył się wykład zatytułowany „Życie codzienne zduńskowolskich tkaczy w XIX wieku”. Wygłosił Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Opowiedział młodym słuchaczom o zwyczajach i tradycjach związanych z pracą tkaczy, ich życiu codziennym oraz o rozwoju tkactwa i jego znaczeniu dla lokalnej społeczności i gospodarki. Chociaż życie tkaczy było trudne, to przemysł włókienniczy odegrał ważna rolę przyczyniając się do rozwoju infrastruktury i rozwoju społeczno-gospodarczego regionu zduńskowolskiego. Uzupełnieniem wystąpienia była prezentacja multimedialna.
Wydarzenie odbyło się w ramach współpracy z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
Wykłady były realizowane w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.