Wystawa – „Przebudzenie wiosny – ozdoby wielkanocne”,

Plakat Przebudzenie wiosny

Zapraszamy na wystawę „Przebudzenie wiosny – ozdoby wielkanocne”, która wprowadzi Państwa w niezwykły świat tradycji, zwyczajów, związanych z Wielkanocą. Na ekspozycję składają się pisanki, koszyki świąteczne, stroje ludowe, ceramika. Dopełnieniem są palmy zwracające swoją uwagę kolorystyką i formą. Celem wystawy jest popularyzacja zwyczaju i kultywowanie obrzędowości świąt wielkanocnych, będących wyrazem tradycji, czyli związków z przeszłością, naszej postawy wobec dziedzictwa dającej poczucie tożsamości i wspólnoty regionalnej.
Wystawa będzie prezentowana od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2022 roku w Galerii MBP,|
ul. Łaska 12. Wstęp wolny

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom z Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej
AMI w Zduńskiej Woli, KGW „Zapoliczanki” i KGW „Woźniczanie” za wypożyczenie eksponatów które uświetniły wystawę.