ARCHIWUM, WSZYSTKIE WYDARZENIA

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Plakat Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. XIX Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom odbędzie się w dniach 30 maja do 7 czerwca 2020 roku pod hasłem Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach

Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach

Cała Polska Czyta Dzieciom” – to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 roku przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ma na celu propagowanie codziennego czytania najmłodszym milusińskim przez rodziców, wychowawców, opiekunów jako skuteczną, wszechstronną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, emocjonalnego, społecznego i moralnego. Fundacja informuje, że codzienne czytanie dziecku dla przyjemność jest najmądrzejszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza dzieci wraz z opiekunami do śledzenia fanpage’u książnicy i Instagramu celem wspólnego świętowania ogólnopolskiej akcji.