ARCHIWUM, WSZYSTKIE WYDARZENIA

Spotkanie z Normanem Daviesem

Norman Davies wybitny brytyjsko – polski historyk, profesor Uniwersytetu Londyńskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętnościi Akademii Brytyjskiej, kawaler Orderu Orła Białego. Członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Doktoraty honoris causa otrzymał od Uniwersytetów: Sussex, Jagiellońskiego, Gdańskiego, Marii Curie – Skłodowskiej i Warszawskiego. Honorowy członek Związku Powstańców Warszawy.

Naukowiec specjalizujący się w dziejach Europy Środkowej. Ambasador kultury, tradycji, historii polskiej. Autor książek: Boże igrzysko, Wyspy, Powstanie’44, Norman Davies na krańcach świata. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej 12, zaprasza wszystkich miłośników literatury Normana Daviesa na spotkanie autorskie 17 października 2019 r., o godz. 18.00 do sali kameralnej ZCI Ratusz, Pl. Wolności 26.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Czytelni MBP (I piętro).