Zduńska Wola. Zwiedzaj grając-graj zwiedzając

Młodzież podczas gry miejskiej na tle muralu Tadeusza Szaniawskiego

Zduńska Wola. Zwiedzaj grając-graj zwiedzając

Włączając się w obchody Dni Zduńskiej Woli, nasza biblioteka  zorganizowała grę miejską zatytułowaną „Zduńska Wola. Zwiedzaj grając-graj zwiedzając” skierowaną do klas siódmych
i ósmych szkół podstawowych.  „Planszą” było tutaj samo miasto, zaś uczniowie byli „graczami” rozwiązującymi zagadki. Gra miała charakter edukacyjny, poznawczy i integracyjny, była okazją
do poznania ciekawych miejsc Zduńskiej Woli. Ważnym elementem było zdobycie przez uczniów nowej wiedzy dotyczącej własnego regionu, wyrobienie nawyku współpracy, uruchomienie kreatywności myślenia i działania. Punkt startowy i finałowy znajdował się w Czytelni MBP.

Fundatorami nagród był Urząd Miasta Zduńska Wola oraz Miejska Biblioteka Publiczna
im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Współorganizatorem – Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła Ii w Zduńskiej Woli. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli, trzecie-uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej  Przedszkola im. Jana  Pawła II w Czechach. Gra odbyła się 15.06.2022 r.