AKTUALNOŚCI, Zapomniana codzienność

„Śladami zduńskowolskich przemysłowców” – regulamin gry

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ Śladami zduńskowolskich przemysłowców

ORGANIZATOR

1. Organizatorem Gry „Śladami zduńskowolskich przemysłowców” (zwanej dalej Gra) jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli (zwana dalej Organizatorem).

2. Przez organizację Gry rozumie się wszystkie czynności zmierzające do zapewnienia jej prawidłowego przebiegu, w tym przygotowanie tzw. Punktów kontrolnych.

3. Administratorem zebranych danych osobowych osób biorących udział w Grze („Zespołów”) jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.

ZASADY GRY

1. Gra „Śladami zduńskowolskich przemysłowców” odbędzie się 24.09.2024 r. w godz. 10.00-14.00. na terenie Zduńskiej Woli.

2. Dzięki udziałowi w Grze uczestnicy zdobędą nową wiedzę dotyczącą własnego regionu, wyrobią nawyk współpracy, uruchomią kreatywność myślenia i działania.

3. Podczas Gry Zespoły będą wykonywać zadania, otrzymując wskazówki.

4. Zadaniem uczestników Gry jest pokonanie trasy Gry i wykonanie podanych zadań.

5. O kolejności poruszania się pomiędzy Punktami decyduje losowanie.

6. Kolejność wykonywania wylosowanych zadań nie ma wpływu na uzyskane punkty i końcowy wynik.

7. Udział w Grze jest bezpłatny.

8. Po trasie Gry Zespoły poruszają się pieszo. Nie można korzystać z samochodów, komunikacji miejskiej skuterów, rowerów, hulajnóg i innych pojazdów.

9. W czasie Gry obowiązuje bezwzględny nakaz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.Zespół, którego choć jeden z członków nie dostosuje się do tego wymogu zostanie automatycznie wykluczony z dalszej rozgrywki.

10. Gra toczy się w normalnym ruchu miejskim. Organizator nie zapewnia opieki medycznej dla osób uczestniczących w Grze.

11. Odpowiedzialność prawno-cywilną za małoletnich uczestników Gry przez cały czas trwania ponosi nauczyciel.

12. W każdej grupie powinna znaleźć się osoba posiadająca aplikację czytającą kody QR.

13. Uczestnicy w trakcie gry mogą korzystać z internetu.

14. Gra nawiązuje do historii Zduńskiej Woli.

15. Zapisy na Grę prowadzone są przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli do 18.09.2024 r.

16. Gra adresowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.

17. Zgłoszenie do udziału w grze Miejska biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli przyjmuje osobiście, mejlowo lub telefonicznie. Zgłoszenie zawiera: imię, nazwisko ucznia, imię i nazwisko nauczyciela, telefon kontaktowy do nauczyciela oraz nazwę szkoły.

19. Uczestnik biorący udział w grze wyraża zgodę na:
a) wzięcie udziału w Grze na warunkach określonych w niniejszym regulaminie;
b) przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych uczestników w zakresie niezbędnym
do przeprowadzenia Gry;
c) opublikowanie przez Organizatora w kronice MBP i na łamach stron internetowych, portali
społecznościowych oraz w informacjach medialnych wizerunku uczestnika oraz w uzasadnionym przypadku, imienia i nazwiska uczestnika.

20. Zespół składać się będzie z pięciu osób wraz z nauczycielem.

21. W trakcie Gry członkowie poszczególnych Zespołów nie mogą się rozdzielać.

22. W związku z koniecznością poruszania się w ruchu miejskim, osoby niepełnoletnie pozostają pod opieką nauczyciela.

23. W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu, złamania zasad uczciwej rywalizacji bądź utrudniania Gry innym uczestnikom, Organizator ma prawo wykluczyć Zespół w dowolnym momencie Gry. Decyzja Organizatora w tej kwestii jest ostateczna.

24. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie i wyrządzone szkody osobom trzecim przez uczestników Gry .

PRZEBIEG GRY

1. Zadaniem uczestników jest pokonanie całej trasy, wykonanie zadań.

2. Punkt Startowy i Finałowy Gry znajdować się będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 12.

3. Gra przeprowadzona będzie 24.09.2024 r., start Gry przewidziany jest na godz. 10.00.

4. Zespół losowo wybiera trasę Gry .

5. Po zakończeniu trasy, nie później jednak, niż w chwili określonej jako deadline, uczestnicy Gry wracają do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, przy ul. Łaskiej 12.

6. Ostatni etap gry wyłoni zwycięzcę – i znalazcę skarbu.

ZAKOŃCZENIE GRY I WYŁANIANIE ZWYCIĘZCÓW

1. Gra kończy się w Miejskiej Biblioteki Publicznej im .Jerzego Szaniawskiego 24.09.2024 r.

2. O wygranej decyduje odnalezienie skarbu.

3. Ogłoszenie wyników gry i wręczenie nagród nastąpi w Stacji Pokolenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, ul. Łaska 12.

4. Organizator przewiduje nagrody za udział i zdobycie pierwszego miejsca i nagrody pocieszenia za zdobycie pozostałych miejsc.

POSTANOWIENIE KOŃCOWE

1. Regulamin Gry dostępny jest na stronie internetowej Organizatora.

2. Udział w Grze oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie.

4. Uczestnik wyraża zgodę na wzięcie udziału w Grze na warunkach określonych w regulaminie oraz na przetwarzanie przez organizatorów danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Gry przez 5 lat po zakończeniu projektu (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r.).

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Zadanie: „Zapomniana codzienność”.

Regulamin Gry